2011 m. birželio 28 d., antradienis

Lietuviška vasara/ Lithuanian summer


Kadangi tenka nemažai vaikščioti kasdien esant bet kokiam orui (ačiū už tai Majai ir Stelai - mano šauniosioms auksaspalvėms retriverėms), praeitą savaitgalį intensyviai ieškojau batų, atsparių drėgmei, bet kvėpuojančių ir patogių ilgiems pasivaikščiojimams. Tokių sakykime, šiek tiek specializuotų. Kad tokių neradau paprastoje batų parduotuvėje, per daug ir nenustebau. Bet kai sporto prekių parduotuvėje užklausus apie batus, skirtus aktyviam laisvalaikiui ir atsparių lietui išgirdau, kad dabar ne sezonais (?????????????????????????), garbės žodis vos nenugriuvau. Lietuvoje, kur lietaus pasitaiko bent jau 10, o gal ir 11 mėnesių iš 12, dabar suprantate ne lietaus sezonas..... Ne, tikrai trūksta žodžių.. Gal pardavėjas kažkokioj kitoj Lietuvoj gyvena, nei aš?..
Bet iš tikrųjų tai ne apie tai aš čia. Aš apie tai, kad lietuviška vasara negaili kontrastų. Štai vieną dieną gali būti +28, o kitą tik +18, o gal ir tiek nesieks. Taigi, kad būčiau pasiruošusi tokiems siurprizams, ėmiau ir nusimezgiau kojines. Ne bet kokias. Iš Fortissima vilnos, maišytos su medvilne, su elastanu. Kokios mielossss... be baimės laukiu eilinio atvėsimo :) Kadangi siūlas su elastanu, dėjau mažiau (60) akių, mezgiau didesniais (2,5 nr) virbalais, pagal ančiukų raštą, pritaikytą mano dydžiui.

English post will be a bit shorter than Lithuanian this time. This time I'm going to present socks I knitted to be ready surprises of Lithuanian summer, which one day be as warm as +28 C and as cool as +18 C or even less the day after. These socks are knit from "summer socks" yarn, since it consists of wool and cotton (as much as 39 %), plus it's stretchy. The yarn is Fortissima Mexico cotton stretch. Since yarn is stretchy, I casted on only 60 stiches (usually I cast on 64), but knitted it with 2.5 mm needles. Pattern is called Duckies adjusted to my size. I almost look forward to a next time the weather is cool! :)

Komentarų nėra: